To, czy posadzka (wykończeniowa warstwa podłogi), będzie równa i estetyczna, zależy w dużej mierze od podłoża, na którym ją ułożymy. Dlatego ważne jest właściwe dobranie i wykonanie podkładu podłogowego.

Do wykonania posadzek wykorzystujemy agregat typu mixokret , poziomy wyznaczamy niwelatorem laserowym a powierzchnie wylewki zacieramy mechaniczną zacieraczką co daje wystarczająco równą i gładką powierzchnie do ułożenia bezpośrednio paneli, wykładzin oraz oszczędności kleju przy układaniu terakoty a co obniża koszty budowy .

Wylewka betonowa to warstwa podłogi, którą układa się bezpośrednio pod posadzką. Właśnie wylewka betonowa wpływa na trwałość i efekt układanej posadzki, gdyż nawet najlepszy parkieciarz czy glazurnik nie ułoży jej równo na niechlujnie wykonanym podłożu. Wylewki betonowe dobrej jakości oraz dobrze wykonane nie będą pękały ani pyliły, a ich powierzchnia będzie równa i prawidłowo wypoziomowana.

Nasza firma wykonuje betonowe wylewki pod posadzki z MIXOKRETA spalinowego.

Praca z mixokretem pozwala na osiągnięcie w pełni zadowalających rezultatów. Beton zostaje poddany przez maszynę w półsuchej postaci do urządzenia, które wyposażone jest we własny zbiornik mieszający. Uzyskana w ten sposób mieszanka posiada konsystencję, idealną do równomiernego rozprowadzenia na dowolnej powierzchni. Wylewki mixokretem są kładzione na odpowiednio przygotowanej warstwie termo- i hydroizolacji.

Konsystencja oraz skład podawanej mieszanki dostosowujemy tak, aby posadzka była trwała i nie pyliła. Po wykonaniu wylewki agregatem następuje etap poziomowania (wykonujemy elektronicznie) oraz wygładzania zacierkami mechanicznymi. Pozwala nam to na uzyskanie posadzek równych i gładkich, odpowiednio przygotowanych pod finalną warstwę podłogi. 

Posadzki maszynowe cechuje: 

– duża wydajność 
– równa i gładka powierzchnia 
– brak pylenia 
– wyeliminowanie problemu wilgotności 
– niska czasochłonność 

Rodzaje wykonywanych wylewek:

  • chude betony na gruncie
  • wylewki lekkie styropianowe, styrobeton, styrosynt
  • wylewek zespolonych z podłożem
  • wylewek na warstwie rozdzielczej z folii izolacyjnej
  • wylewek na warstwie termoizolacji (pływających)
  • wylewki na ogrzewanie podłogowe

Technologia przez nas stosowana sprawia, że nasze posadzki maszynowe odznaczają się wyjątkowo wysoką jakością. Wykonane przez naszą firmę wylewki betonowe nie wymagają późniejszego stosowania mas wyrównawczych i wylewek samopoziomujących. Taka technika tworzenia wylewek pozwala na wykonanie bardzo dużej ilości pracy przy wyższej jakości niż wylewki wykonane w sposób tradycyjny.